- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Tobramycin Inhalation Solution
Tobramycin Inhalation Solution
Our range of products include 300mg altoba tobramycin inhalation solution, piperacillin tazobactam injection, tobramycin inhalation solution wholsaler, tobramycin inhalation solution and tobramycin inhalation solution ip(300mg/5ml) wholsaler in trichy.
300mg Altoba Tobramycin Inhalation Solution
Product Price: Rs 300 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Active Ingredient | Tobramycin inhalation solution |
| Pack Size | 30x2ml |
| Strength | 300mg |
| Brand | Respules Cipla |
| Composition | Tobramycin Inhalation |
| Usage | Other Respiratory |
| Packaging Size | 5x5 ml Amp |
| Manufactured By | Alniche Life Sciences Pvt Ltd |
| Item Name | Altoba |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Piperacillin Tazobactam Injection
Product Price: Rs 90 / PackGet Best Price
Product Details:
| Piperacillin strength | 4 g |
| Tazobactam strength | 500 mg |
| Pack size | 1 vial |
| Usage | IV use |
| Form | Dry powder |
| Brand type | Branded |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
tobramycin inhalation solution Wholsaler
Product Price: Rs 302 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Brand | Tobacin |
| Dosage Form | Injection |
| Strength | 3 mg/ml |
| Pack Size | 5 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30ML |
| Country of Origin | Made in India |
| Marketed by | Alniche |
| Medicine brand | Altoba |
| Medicine form | Inhalation solution |
| Medicine name | Tobramycin inhalation solution |
| Medicine strength | 300mg/5ml |
| Packaging size | 5x5 ml |
| Packaging type | Amp |
| Salt composition | Tobramycin |
| Uses of medicine | For inhalation only by nebulizer |
| Warning | Contains no preservatives |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Tobramycin Inhalation Solution
Product Price: Rs 240 / VialGet Best Price
Product Details:
| Dose/Strength | 20 mg |
| Packaging Type | Vial with stopper |
| Packaging Size | 2 ml |
| Form | Capsule |
| Shelf life | 36 months |
Medicine brandAltobaMedicine formInhalationMedicine nameTobramycin inhalation solutionMedicine strength300mg/5mlPackaging size5x5 mlPackaging typeAmpouleUses of medicineFor inhalation only by nebulizerWarningContains no preservatives
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Tobramycin Inhalation Solution IP(300mg/5ml) Wholsaler in Trichy
Product Price: Rs 300 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Pack Size | 5 ml |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Fml Forte |
| Dose | 1 |
| Country of Origin | Made in India |
| Medicine brand | Altoba |
| Medicine form | Inhalation solution |
| Medicine name | Tobramycin inhalation solution, USP |
| Packaging type | Ampoule |
Yes! I am InterestedRequest A Callback